Harry Potter i Zakon Feniksa [2007] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Harry Potter i Zakon Feniksa – opis filmu:


„Harry Potter i Zakon Feniksa” to film fantasy z 2007 roku, będący piątą częścią serii filmowej opartej na książkach J.K. Rowling. Reżyserem filmu był David Yates. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu rozpoczyna się po powrocie Harry’ego Pottera (grany przez Daniela Radcliffe’a) do Hogwartu na piąty rok nauki. Harry dowiaduje się o powrocie Lorda Voldemorta, jednak większość społeczeństwa czarodziejów nie wierzy w to ostrzeżenie. Ministerstwo Magii i Dolores Umbridge (grana przez Imeldę Staunton), nowa nauczycielka obrony przed czarną magią, podejmują działania, aby zdyskredytować Harry’ego i jego przyjaciół.

W obliczu ignorancji władz i zagrożenia ze strony Voldemorta, Harry zakłada tajny klub o nazwie „Zakon Feniksa”, skupiający się na przygotowywaniu się do walki z Czarnym Panem. W międzyczasie Harry odkrywa tajemnice z przeszłości swojego ojca i innych postaci.

„Harry Potter i Zakon Feniksa” to film, który eksploruje bardziej mroczny i złożony aspekt świata czarodziejów. Oprócz walki z Czarnym Panem, bohaterowie muszą zmierzyć się z problemami dorastania, nieufnością społeczeństwa i groźbą utraty najbliższych. Film wprowadza widzów w coraz bardziej dramatyczną i emocjonalną część historii o Harrym Potterze.

Zwiastun filmu:

Do obejrzenia na:

Zobacz także HARRY POTTER I WIĘZIEŃ AZKABANU [2004]:

Zobacz także Harry Potter i Czara Ognia [2005]:

Zobacz także Harry Potter i książe półkrwi [2009]:

Zobacz także HARRY POTTER I KAMIEŃ FILOZOFICZNY [2001]:

Related Posts