Władca pierścieni: Dwie wieże [2002] – gdzie obejrzeć?

0 Comments

Władca pierścieni: Dwie wieże – opis filmu:

„Władca Pierścieni: Dwie Wieże” (ang. „The Lord of the Rings: The Two Towers”) to druga część epickiej trylogii filmowej w reżyserii Petera Jacksona, opartej na powieści J.R.R. Tolkiena.

Film kontynuuje historię rozpoczętą w „Władcy Pierścieni: Drużyna Pierścienia”. Drużyna została rozbita, a pierścień został oddany Frodowi i Samowi, którzy kontynuują podróż do Mordoru, aby zniszczyć Jedyny Pierścień. Na ich drodze pojawia się Gollum, który wcześniej był właścicielem pierścienia.

W międzyczasie Aragorn, Legolas i Gimli ścigają orków, aby uwolnić jeńców i odzyskać Merry’ego i Pippina. Do Rohanu, kraina związaną z człowiekiem o imieniu Aragorn, wkraczają orki Sarumana, prowadzone przez groźnego i jego magicznego sojusznika – Czarnoksiężnika.

W filmie poznajemy także Entów, żywych drzew, którzy są ostatnią nadzieją na zatrzymanie wycinki lasów Isengardu. Bitwa o Helmowy Jar, strategicznie ważne miejsce w Rohan, staje się areną wielkiej konfrontacji między siłami dobra a siłami zła.

„Władca Pierścieni: Dwie Wieże” kontynuuje narrację, rozwijając postaci i wprowadzając nowe wątki. To film pełen spektakularnych scen akcji, głębokich emocji i epickiego rozmachu. Zdobył on liczne nagrody i podobnie jak reszta trylogii, zyskał miejsce w historii kina jako jedno z najwybitniejszych osiągnięć w dziedzinie filmów fantasy.

Trailer:

Gdzie obejrzeć:

Zobacz także:

One Reply to “Władca pierścieni: Dwie wieże [2002] – gdzie obejrzeć?”

Comments are closed.

Related Posts