Avengers [2012] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Avengers – opis filmu:


„The Avengers” to amerykański film superbohaterski z 2012 roku, oparty na popularnych komiksach Marvel Comics. Reżyserią filmu zajmował się Joss Whedon. To pierwsza produkcja filmowa, w której bohaterowie z różnych wcześniejszych filmów Marvel Cinematic Universe (MCU) łączą siły, tworząc drużynę superbohaterów. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Film rozpoczyna się od przedstawienia złoczyńcy, Loki’ego (grany przez Toma Hiddlestona), brata Thora, który przybywa na Ziemię, aby przejąć tajemniczą energię o nazwie Tesseract. Jego działania prowadzą do powstania grupy superbohaterów, znanych jako Avengers.

Nick Fury (grany przez Sama L. Jacksona), dyrektor tajnej agencji S.H.I.E.L.D., zbiera drużynę składającą się z Iron Mana (Robert Downey Jr.), Kapitana Ameryki (Chris Evans), Thora (Chris Hemswortha), Hulka (Marka Ruffalo), Czarnej Wdowy (Scarlett Johansson) i Łowcy (Jeremy’ego Rennera). Razem muszą powstrzymać Loki’ego i jego armię Chitauri przed zniszczeniem Ziemi.

„The Avengers” zdobył ogromny sukces zarówno pod względem komercyjnym, jak i krytycznym. Film przyczynił się do dalszego rozwoju Marvel Cinematic Universe, będąc jednym z kluczowych momentów w historii tego uniwersum filmowego.

Zwiastun filmu:

Do obejrzenia na:

Zobacz także AVENGERS: INFINITY WAR [2018]

Zobacz także AVENGERS: KONIEC GRY [2019]

Related Posts