Harry Potter i książe półkrwi [2009] – gdzie obejrzeć?

0 Comments

Harry Potter i książe półkrwi – opis filmu:

„Harry Potter and the Half-Blood Prince” to film fantasy z 2009 roku, oparty na szóstej części serii książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Reżyserią filmu zajął się David Yates. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu rozgrywa się w magicznym świecie czarodzieja Harry’ego Pottera (grany przez Daniela Radcliffe) podczas jego szóstego roku nauki w Hogwarcie. Harry dowiaduje się, że profesor Dumbledore (grany przez Michaela Gambona) przydziela mu tajemnicze zadanie – zbliżenie się do profesora Horacego Slughorna (grany przez Jima Broadbenta) i odkrycie sekretu, który może być kluczem do pokonania Lorda Voldemorta.

W międzyczasie Harry odkrywa tajemnice z przeszłości Voldemorta i dowiaduje się o istnieniu tajemniczego eliksiru miłości, znanego jako „Felix Felicis”. Sprawy komplikują się, gdy uczucia między bohaterami zaczynają się komplikować, a Voldemort wzmacnia swoją pozycję, przygotowując się do ostatecznej konfrontacji.

„Harry Potter and the Half-Blood Prince” cechuje się ciemniejszym tonem w porównaniu do poprzednich filmów, a fabuła koncentruje się zarówno na rozwijającej się groźbie ze strony Voldemorta, jak i na rozwoju relacji między postaciami. Film stanowi wprowadzenie do kulminacyjnej części serii, preludium do wielkiego finału w „Harry Potter and the Deathly Hallows”.

Trailer:

Do obejrzenia na:

One Reply to “Harry Potter i książe półkrwi [2009] – gdzie obejrzeć?”

Comments are closed.

Related Posts