Harry Potter i więzień Azkabanu [2004] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Harry Potter i więzień Azkabanu – opis filmu:

„Harry Potter i więzień Azkabanu” (ang. „Harry Potter and the Prisoner of Azkaban”) to film fantasy z 2004 roku, oparty na powieści J.K. Rowling o tym samym tytule. Film został wyreżyserowany przez Alfonso Cuaróna.

Trzeci rok nauki w Hogwarcie rozpoczyna się dla Harry’ego Pottera (grany przez Daniela Radcliffe’a) z niepokojem, gdy dowiaduje się, że niebezpieczny zbieg, Syriuszz Black (grany przez Gary’ego Oldmana), uciekł z więzienia Azkaban i poszukuje go. W międzyczasie dowiaduje się także o nowym nauczycielu Zaklęć Obrony przed Czarną Magią, Remusie Lupinie (grany przez Davida Thewlisa).

Film skupia się na tajemniczym tle rodziny Pottera, związkach z Syriuszem Blackiem oraz wprowadza nowe elementy do świata magii, takie jak Hipogryfy i Zbigniew. Harry, Ron (grany przez Ruperta Grinta) i Hermiona (grana przez Emmę Watson) muszą stawić czoła zarówno szkolnym problemom, jak i coraz bardziej złożonym zagadkom związanym z przeszłością Harry’ego.

„Harry Potter i więzień Azkabanu” otrzymał pozytywne recenzje zarówno od krytyków, jak i od fanów. Film był komercyjnie udany i przyczynił się do dalszego sukcesu filmowej adaptacji serii książek o Harrym Potterze.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts