Harry Potter i kamień filozoficzny [2001] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Harry Potter i kamień filozoficzny – opis filmu:


„Harry Potter i kamień filozoficzny” to film fantasy z 2001 roku, oparty na pierwszej części serii książek o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Reżyserem filmu był Chris Columbus. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Film rozpoczyna się, gdy jedenastoletni chłopiec o imieniu Harry Potter (grany przez Daniela Radcliffe) dowiaduje się, że jest czarodziejem i został przyjęty do Hogwartu, szkoły magii. Harry, który wcześniej wiedział niewiele o swojej prawdziwej tożsamości, odkrywa, że jest sierotą i pochodzi z znamienitej rodziny czarodziejów.

Wraz z nowymi przyjaciółmi, Hermioną Granger (Emma Watson) i Ronem Weasleyem (Rupert Grint), Harry wchodzi w świat magii, gdzie nauka czarów miesza się z tajemniczymi zagadkami. Wkrótce odkrywa, że w Hogwarcie kryje się wiele tajemnic, a jedną z nich jest poszukiwanie legendarnego Kamienia Filozoficznego, który ma zdolność przemieniać metale w złoto i zapewniać nieśmiertelność.

Podczas swojej pierwszej roku w Hogwarcie, Harry staje w obliczu niebezpieczeństwa, związane z tajemniczymi zakulisowymi działaniami i groźbami ze strony Czarnego Pana, Lorda Voldemorta. Film „Harry Potter i kamień filozoficzny” stanowi wprowadzenie do magicznego świata Hogwartu oraz zapoczątkowuje epicką serię przygód, rozwijającą się przez kolejne części książek i filmów.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts