Harry Potter i czara ognia [2005] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Harry Potter i czara ognia – opis filmu:


„Harry Potter and the Goblet of Fire” to czwarty film w serii filmowej opartej na książkach J.K. Rowling. Film został wyreżyserowany przez Mike’a Newella i miał swoją premierę w 2005 roku. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu toczy się w świecie czarodziejów i skupia się na czwartym roku nauki Harry’ego Pottera (grany przez Daniela Radcliffe) w Hogwarcie. Szkoła ta zostaje wybrana jako miejsce turnieju Trójmagicznego Pucharu, który jest międzyszkolnym turniejem magii. Jednak turniej ten jest przeznaczony dla uczniów, którzy ukończyli siedemnaście lat, co sprawia, że Harry nie spełnia kryteriów uczestnictwa.

Nieoczekiwanie jednak, Harry zostaje wybrany jako jeden z uczestników turnieju dzięki magicznemu Pucharowi Ognia. To wywołuje zamieszanie, ponieważ wiele osób uważa, że Harry podjął tę decyzję świadomie. Harry musi zmierzyć się z wyzwaniami turnieju, ale także z rosnącym zagrożeniem ze strony Mrocznego Lorda Voldemorta, który budzi się do życia.

Film „Harry Potter and the Goblet of Fire” skupia się na dojrzewaniu bohaterów, wprowadza nowe elementy w świecie magii oraz zacieśnia główny wątek związany z walką przeciwko Voldemortowi. To widowiskowa produkcja z efektami specjalnymi, tajemnicami oraz przyjaźniami i konfliktami między postaciami.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts