Śniadanie u Tiffany’ego [1961] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Śniadanie u Tiffany’ego – opis filmu:

Śniadanie u Tiffany’ego (1961):

Film skupia się na Holly Golightly (Audrey Hepburn), ekscentrycznej i tajemniczej młodej kobiecie, która prowadzi beztroskie życie na Manhattanie w Nowym Jorku. Holly jest znana ze swojego eleganckiego stylu, niekończącego się streamingu gości w swoim mieszkaniu oraz marzeń o bogatym mężu, którego nazwała „Fred”.

Główna część fabuły skupia się na relacji Holly z młodym pisarzem, znanym jedynie jako „Fred” (George Peppard), który wprowadza się do sąsiedniego mieszkania. Mężczyzna stara się zrozumieć tajemniczą przeszłość Holly, jednocześnie zakochując się w jej nietuzinkowym stylu życia. Film toczy się wokół pytań o tożsamość, miłość i spełnianie marzeń.

„Śniadanie u Tiffany’ego” jest znane nie tylko ze swojej ikonicznej roli Audrey Hepburn, ale także z niezapomnianej ścieżki dźwiękowej, w tym słynnej piosenki „Moon River”. Film zdobył uznanie zarówno od krytyków, jak i publiczności, stając się jednym z klasyków kina romantycznego. Audrey Hepburn w roli Holly Golightly stała się ikoną stylu i symbolizuje elegancję i urok lat 60. w kinie.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts