Portret kobiety w ogniu [2019] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Portret kobiety w ogniu – opis filmu:

„Portret kobiety w ogniu” (ang. „Portrait of a Lady on Fire”) to francuski film dramatyczny z 2019 roku w reżyserii Céline Sciammy.

Akcja filmu rozgrywa się we Francji w XVIII wieku. Marianne (grana przez Noémie Merlant), młoda malarka, otrzymuje zlecenie namalowania portretu Héloïse (granej przez Adèle Haenel), młodej kobiety, która właśnie opuściła klasztor i ma zostać wydana za mąż. Marianne zostaje zatrudniona pod pretekstem towarzyszenia Héloïse na spacery, podczas których obserwuje ją i robi szkice do portretu, aby później dokończyć pracę w ukryciu.

W miarę jak Marianne spędza więcej czasu z Héloïse, między nimi rodzi się silne uczucie. Film skupia się nie tylko na rozwijającej się miłości, ale również na tematach związanych z kobiecością, sztuką i społecznymi ograniczeniami tamtej epoki.

„Portret kobiety w ogniu” zdobył uznanie krytyków za swoją głęboką refleksję, piękną reżyserię, a także wybitne role główne aktorki. Film jest ceniony za swoje subtelną narrację, bogactwo emocji i wspaniałą oprawę wizualną. Wielu uważa go za jedno z najważniejszych dzieł filmowych ostatnich lat.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts