Efekt Motyla [2004] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Efekt motyla – opis filmu:

„Efekt motyla” (ang. „The Butterfly Effect”) to amerykański thriller psychologiczny z 2004 roku w reżyserii Erica Bressa i J. Mackye Grubera.

Efekt motyla (2004):

Film opowiada historię młodego mężczyzny imieniem Evan Treborn, grany przez Ashtona Kutchera. Evan odkrywa, że potrafi podróżować w czasie, jednak każda jego ingerencja w przeszłość ma nieprzewidywalne i często tragiczne skutki dla niego i otaczających go ludzi. Kiedy dorasta, stara się zrozumieć swoje zdolności oraz zmierzyć się z traumą z dzieciństwa.

Fabuła skupia się na różnych punktach w życiu Evansa, a widzowie śledzą konsekwencje jego działań, które zmieniają bieg wydarzeń w nieprzewidywalny sposób. W miarę jak Evan eksperymentuje z czasem, odkrywa bolesne tajemnice swojego dzieciństwa, próbując naprawić błędy z przeszłości i stworzyć lepszą przyszłość.

„Efekt motyla” znany jest ze skomplikowanej i nieliniowej struktury narracyjnej, eksplorującej tematy czasu, pamięci i konsekwencji. Film wzbudził zainteresowanie widzów ze względu na swoją oryginalną koncepcję oraz zaskakujące zwroty akcji. Jednakże, ze względu na tematykę i niektóre sceny, może być uznawany za kontrowersyjny.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts