Casablanca [1942] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Casablanca – opis filmu:

„Casablanca” to klasyczny film romantyczny z 1942 roku w reżyserii Michaela Curtiza, który zdobył trwałe miejsce w historii kina.

Akcja filmu toczy się w Casablance podczas II wojny światowej. Główny bohater, Rick Blaine (grany przez Humphreya Bogarta), jest właścicielem nocnego klubu, który staje się schronieniem dla uchodźców i różnych postaci. Jego spokojne życie ulega zmianie, gdy do klubu wkracza Ilsa Lund (grana przez Ingmara Bergmana), kobieta, z którą Rick miał wcześniejsze romansidło w Paryżu.

Okazuje się, że Ilsa jest obecnie w związku z Victorem Laszlo (grany przez Paula Henreida), liderem ruchu oporu. Mimo trudnej sytuacji, trójka bohaterów zostaje uwikłana w politykę, miłość i decyzje moralne.

„Casablanca” jest nie tylko romantyczną historią, ale także poruszającym dramatem wojennym, w którym bohaterowie muszą podjąć trudne decyzje moralne w trudnych czasach. Film słynie z kultowych dialogów, wspaniałej muzyki, w tym niezapomnianego utworu „As Time Goes By”, oraz niepowtarzalnego klimatu, który sprawił, że stał się jednym z najbardziej cenionych dzieł w historii kina.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts