Whiplash [2014] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Whiplash – Opis filmu:

Whiplash (2014):

„Whiplash” to intensywna i emocjonalna historia o ambitnym młodym perkusiście, Andrew Neymanie (Miles Teller), który marzy o tym, by stać się jednym z najlepszych jazzowych bębniarzy. Jego życie zmienia się, gdy zostaje zaakceptowany do prestiżowej szkoły muzycznej, a tam staje się uczniem skrajnie wymagającego i autorytarnego dyrygenta, Terence’a Fletchera (J.K. Simmons).

Fletcher jest zdeterminowany, by wycisnąć z Andrewa to, co najlepsze, i wierzy w metodę surowego treningu, w tym brutalnej krytyki i fizycznego znęcania się nad uczniami. Film ukazuje trudną relację między nauczycielem a uczniem, w której obie strony dążą do doskonałości, ale w inny sposób.

W miarę jak napięcie między Andrew a Fletcherem narasta, obaj stają przed wyborem, jak daleko są gotowi pójść, aby osiągnąć swoje cele. „Whiplash” nie tylko przyciąga uwagę widza dzięki dynamicznym scenom muzycznym, ale także przedstawia pytania o cenę sukcesu, granicę między ambicją a obsesyjnością, a także o to, co naprawdę oznacza być doskonałym.

Film zdobył uznanie krytyków i publiczności, zdobywając trzy Oscary, w tym za najlepszego aktora drugoplanowego dla J.K. Simmonsa, który zagrał rolę Fletchera.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts