Przełęcz Ocalonych [2016] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Przełęcz ocalonych – opis filmu:

Hacksaw Ridge (2016):

„Hacksaw Ridge” to opowieść o Desmonde Doss (Andrew Garfield), młodym Amerykaninie i oblatywaczu medycznym, który służył w armii amerykańskiej podczas bitwy o Okinawę w czasie II wojny światowej. Co sprawia, że historia ta jest niezwykła, to fakt, że Doss był konstynacyjnym obiektorem wojennym, co oznaczało, że odmawiał noszenia broni czy uczestnictwa w akcjach bojowych.

Film skupia się na jego niezłomnej determinacji, etyce pracy i oddaniu życia pomocy innym. Podczas bitwy o Okinawę na wzgórzu znanym jako „Hacksaw Ridge”, Doss ratuje życie 75 towarzyszy bez jednego jedynego strzału, co przyczynia się do jego uznania jako jednego z najbardziej niezwykłych bohaterów wojennych.

„Hacksaw Ridge” zdobył uznanie za mocne przekazywanie wartości ludzkiego heroizmu, odwagi i poswięcenia. Mel Gibson jako reżyser przedstawił brutalność wojny, ale jednocześnie ukazał odwagę jednostki, która utrzymywała się w zgodzie z własnymi przekonaniami moralnymi nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Film zdobył wiele nagród i nominacji, w tym dwie nagrody Oscara.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts