Trzy billboardy za Ebbing, Missouri [2017] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Trzy billboardy za Ebbing, Missouri – Opis filmu:

Akcja filmu toczy się w małym miasteczku Ebbing w stanie Missouri. Mildred Hayes (grana przez Frances McDormand) jest matką, której córka została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Zdeterminowana, by sprawiedliwości stało się zadość, wynajmuje trzy billboardy na jednej z lokalnych dróg i umieszcza na nich prowokacyjne komunikaty skierowane do lokalnej policji, zarzucając jej brak postępu w śledztwie.

Sheriff Willoughby (grany przez Woody’ego Harrelsona), główny cel billboardów, stara się utrzymać spokój w społeczności, ale konflikt narasta w miarę jak mieszkańcy miasteczka angażują się w sprawę.

Film eksploruje tematy zemsty, moralności, bólu i współczucia. Równocześnie, mimo ciężkiej tematyki, „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” posiada również elementy czarnego humoru i nieoczekiwane zwroty akcji.

Francis McDormand zdobyła za swoją rolę Oscara dla najlepszej aktorki, a film zdobył również nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego dla Woody’ego Harrelsona oraz Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” otrzymały wiele pochwał za głębokie i wielowymiarowe przedstawienie postaci, a także za poruszenie trudnych kwestii społecznych.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Zobacz również inne Dramaty

Related Posts