Le Mans ’66 [2019] – Gdzie Obejrzeć?

0 Comments

Le Mans ’66 – opis filmu:

„Le Mans ’66” opowiada prawdziwą historię dramatycznych wydarzeń związanych z wyścigiem 24 godzin Le Mans w 1966 roku. Film skupia się na wysiłkach zespołu inżynierów i kierowców pracujących dla Forda, którzy postanawiają stawić czoła dominującemu wówczas Ferrari.

Carroll Shelby (grany przez Matta Damona), były kierowca wyścigowy i konstruktor, oraz Ken Miles (grany przez Christiana Bale’a), brytyjski kierowca, są kluczowymi postaciami w historii. Razem próbują stworzyć samochód, który będzie zdolny pokonać włoską markę w jednym z najtrudniejszych wyścigów na świecie.

Film ukazuje nie tylko techniczne aspekty konstruowania samochodu wyścigowego, ale także napięcia, zmaganie się z presją czasu i zespołową dynamikę. W centrum historii znajduje się także przyjaźń między Shelby’em a Milesem.

„Le Mans ’66” zdobył uznanie zarówno za wspaniałe występy aktorskie, zwłaszcza Christiana Bale’a i Matta Damona, jak i za dynamiczne sceny wyścigowe, które przenoszą widza na tor Le Mans, dostarczając niezapomniane wrażenia.

Film zdobył kilka nagród i nominacji, a jego uniwersalne tematy związane z pasją, determinacją i współpracą przyciągają zarówno miłośników motoryzacji, jak i tych, którzy cenią dobrze opowiedziane historie.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts