300 [2006] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

300 – opis filmu:


„300” to amerykański film fabularny z 2006 roku, oparty na komiksie o tej samej nazwie autorstwa Franka Millera. Film został wyreżyserowany przez Zacka Snydera. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

„300” to epicka opowieść osadzona w starożytności, szczególnie podczas bitwy pod Termopilami w 480 roku p.n.e. Film opowiada historię 300 Spartiatów pod dowództwem króla Leonidasa (grany przez Gerarda Butlera), którzy stawiają czoła ogromnej armii Perskiej, dowodzonej przez króla Kserksesa (grany przez Rodriga Santoro).

Leonidas, mimo przewagi liczebnej przeciwnika, postanawia stawić opór, broniąc wąskiego przesmyku zwanej Termopilami. Spartanie wyróżniają się niezwykłą odwagą, umiejętnościami bojowymi oraz zdolnością do zorganizowanej obrony. Mimo heroicznej walki, ich losy są przesądzone, ale ich odwaga staje się legendarą historią o męstwie i poświęceniu.

Film „300” wyróżnia się specyficznym stylem wizualnym, który nawiązuje do komiksu Franka Millera, z intensywnym użyciem efektów komputerowych i specjalnych technik filmowych. „300” zdobyło uznanie za swoją ekscytującą akcję, stylizację i epicki charakter przedstawionej historii.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts