Snajper [2014] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Snajper – opis filmu:

„American Sniper” to amerykański film wojenny z 2014 roku, oparty na autobiografii Chrisa Kyle’a, który był jednym z najbardziej śmiertelnych snajperów w historii amerykańskiej armii. Film został wyreżyserowany przez Clinta Eastwooda, a główną rolę odegrał Bradley Cooper jako Chris Kyle. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Film skupia się na życiu i służbie Chrisa Kyle’a, który był jednym z najwybitniejszych snajperów w historii amerykańskiego wojska. Kyle, zafascynowany ideą ochrony swojej ojczyzny, zapisuje się do jednostki piechoty morskiej Navy SEALs i zostaje wysłany na misję do Iraku podczas wojny w Zatoce Perskiej.

„American Sniper” przedstawia jego doświadczenia podczas służby wojskowej, koncentrując się zarówno na jego zdolnościach jako snajpera, jak i wpływie, jaki miały na niego trudne decyzje, jakie musiał podjąć na polu bitwy. Film ukazuje również jego relacje z żoną, Taya (grana przez Siennę Miller), i wyzwania, z jakimi musiał się zmierzyć po powrocie do domu.

Film zdobył uznanie za realizację, a Bradley Cooper został nominowany do Oscara za swoją rolę. „American Sniper” porusza tematy związane z traumą wojenną, obciążeniem moralnym i heroizmem, a także stara się ukazać złożoność psychologiczną postaci, która zapisuje się do wojska z powodu swojego oddania służbie i kraju.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts