Lepiej być nie może [1997] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Lepiej być nie może – opis filmu:


„Nic nie może być lepiej” (ang. „As Good as It Gets”) to amerykańska komedia romantyczna z 1997 roku, w reżyserii Jamesa L. Brooksa. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Film skupia się na trzech głównych postaciach. Melvin Udall (Jack Nicholson) to egocentryczny i obsesyjno-kompulsywny pisarz, który unika kontaktu z ludźmi. Carol Connelly (Helen Hunt) to jego zmęczona życiem kelnerka, samotnie wychowująca chorego syna. Simon Bishop (Greg Kinnear) to artysta, sąsiad Mela, który wpada w kłopoty finansowe po tym, jak zostaje brutalnie napadnięty.

Losy tych trzech postaci zaczynają się splatać, gdy Melvin zaczyna pomagać Carol, a także opiekuje się psem Simona. Mimo że Melvin jest trudnym człowiekiem, stopniowo zaczyna przeobrażać się pod wpływem nowych relacji i odpowiedzialności. W miarę jak więź między postaciami rozwija się, odkrywają nowe aspekty swojej osobowości i uczą się nawzajem o miłości, akceptacji i kompromisach.

Film zdobył uznanie za wybitne kreacje aktorskie, zwłaszcza Jacka Nicholsona, który za swoją rolę w „Nic nie może być lepiej” otrzymał Oscara dla najlepszego aktora głównego. Helen Hunt również zdobyła Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej za swoją rolę. Film jest jednocześnie zabawny i poruszający, a tematyka dotycząca akceptacji, wzajemnego zrozumienia i zmiany sprawia, że jest to produkcja pełna ciepła i humoru.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts