1917 [2019] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

1917 – opis filmu:

1917 (2019):

Film „1917” to widowiskowa opowieść osadzona podczas I wojny światowej. Fabuła skupia się na dwóch młodych żołnierzach brytyjskich, Lance Corporal Blake (Dean-Charles Chapman) i Lance Corporal Schofield (George MacKay), którym powierzono niebezpieczne zadanie. Otrzymują rozkaz dostarczenia ważnej wiadomości do oddziału znajdującego się z dala od linii frontu, w celu zapobieżenia pułapce, którą przygotowuje niemiecka armia.

Co czyni ten film szczególnym, to to, że został sfilmowany tak, aby wydawało się, że jest jednym ciągłym ujęciem, co nadaje mu wyjątkowy i intensywny charakter. Widzowie podążają za bohaterami przez krajobrazy pełne zniszczeń, przekraczając linie frontu, pokonując przeszkody i ryzykując życiem, aby dostarczyć krytyczną informację przed rozpoczęciem wielkiej ofensywy.

„1917” zdobył uznanie zarówno od krytyków, jak i publiczności za swoją innowacyjną reżyserię, wspaniałą fotografię, a także poruszające i intensywne przedstawienie brutalnej rzeczywistości wojny. Film zdobył wiele nagród, w tym trzy Oscary, w tym za najlepszy film.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts