Bohemian Rhapsody [2018] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Bohemian Rhapsody – Opis filmu:

Film rozpoczyna się w latach 70. w Londynie, gdzie poznajemy młodego Farrokh Bulsara, który później zmienia swoje imię na Freddie Mercury (Rami Malek). Freddie, wraz z przyjaciółmi Brianem Mayem (Gwilym Lee), Rogerem Taylorem (Ben Hardy) i Johnem Deaconem (Joseph Mazzello), zakłada zespół Queen.

„Bohemian Rhapsody” skupia się nie tylko na sukcesach muzycznych Queen, ale również na osobistym życiu Freddiego Mercury’ego, jego zmaganiach z własną tożsamością, związkami i walką z chorobą. Film obejmuje kluczowe momenty w historii zespołu, takie jak nagranie przełomowego utworu „Bohemian Rhapsody” czy niezapomniane występy, takie jak koncert Live Aid w 1985 roku.

Rami Malek zdobył uznanie krytyków i publiczności za swoją rolę, za którą otrzymał Oscara dla najlepszego aktora. Film został również doceniony za scenografię, montaż i wierność oryginalnym nagraniom Queen, które zostały użyte w ścieżce dźwiękowej.

„Bohemian Rhapsody” stał się jednym z najbardziej dochodowych filmów biograficznych wszech czasów i przyczynił się do ponownego zainteresowania muzyką Queen, przede wszystkim wśród nowych pokoleń słuchaczy.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts