Full Metal Jacket [1987] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Full Metal Jacket – Opis filmu:

„Full Metal Jacket” to film podzielony na dwie części, z których pierwsza przedstawia surowy trening nowo werbowanych Marines na terenie bazie wojskowej Parris Island podczas wojny w Wietnamie. Sierżant Hartman (grany przez R. Lee Ermeya) jest brutalnym i niekiedy sadystycznym instruktorem, który stara się stworzyć z grupy młodych rekrutów twardych, bezwzględnych żołnierzy.

Druga część filmu przenosi się na front wojny w Wietnamie, gdzie jeden z rekrutów, prywat Joker (grany przez Matthew Modine), staje się dziennikarzem wojskowym. Obrazuje to jego przeżycia na polu walki, moralne dylematy i wpływ szkolenia na jego psychikę.

„Full Metal Jacket” to film, który uwydatnia okrucieństwo wojny, zarówno na polu treningowym, jak i na froncie. Stanley Kubrick zdobył uznanie za swoje mistrzostwo reżyserskie oraz za przedstawienie wnikliwego spojrzenia na psychikę żołnierza w czasie konfliktu.

Film jest znany nie tylko z intensywnego przekazu wojennego, ale także z charakterystycznego stylu Kubricka, który umiejętnie łączy dramatyczne momenty z czarnym humorem. „Full Metal Jacket” jest uważany za jedno z najważniejszych dzieł wojennych i klasyków kina.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts