Helikopter w ogniu [2001] – Gdzie Obejrzeć?

0 Comments

Helikopter w ogniu – opis filmu:

„Helikopter w ogniu” (ang. „Black Hawk Down”) to amerykański film wojenny z 2001 roku w reżyserii Ridleya Scotta, oparty na faktach związanych z bitwą o Mogadiszu w 1993 roku.

„Helikopter w ogniu” opowiada o misji wojskowej prowadzonej przez siły amerykańskie w Somalii w 1993 roku. Celem misji było pojmanie przywódcy jednej z wrogich frakcji. Operacja, która miała być szybką i precyzyjną akcją, komplikuje się, gdy amerykańska jednostka specjalna wpada w zasadzkę. Kilka helikopterów Black Hawk zostaje zestrzelonych, a amerykańscy żołnierze zostają wplątani w intensywną walkę uliczną.

Film skupia się na dramatycznych wydarzeniach podczas bitwy o Mogadiszu, przedstawiając trudy i bohaterstwo żołnierzy, a także konsekwencje decyzji politycznych na polu walki. Obsada filmu obejmuje aktorów takich jak Josh Hartnett, Ewan McGregor, Tom Sizemore i inne.

„Helikopter w ogniu” jest znany z realizmu przedstawienia wojennego, intensywnych scen akcji i silnego przekazu moralnego. Film zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności, a Ridley Scott został nominowany do Oscara za reżyserię.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Zobacz także inne filmy wojenne:

Related Posts