Ostatni Samuraj [2003] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Ostatni Samuraj – opis filmu:

Ostatni samuraj (2003):

Akcja filmu rozgrywa się w okresie Meiji w Japonii, w latach 70. XIX wieku. Główny bohater, Nathan Algren (Tom Cruise), był weteranem wojny secesyjnej i byłego oficera armii amerykańskiej. Otrzymuje zadanie, aby wyuczyć nowoczesne metody walki japońskich żołnierzy, którzy przygotowują się do walki z tradycyjnymi samurajami, sprzeciwiającymi się nowoczesnym zmianom w kraju.

Podczas walki Algren zostaje pojmany przez samuraja Katsumoto (Ken Watanabe). Zamiast zabijać go, Katsumoto decyduje się zrozumieć jego motywacje i wartości. Algren zaczyna uczyć się od samurajów, poznając ich kulturę, filozofię i tradycje, a także doświadczając ich lojalności i honoru.

Film opowiada o konflikcie między tradycją a postępem, a także o poszukiwaniu honoru i sensu życia w trudnych czasach. „Ostatni samuraj” zdobył uznanie zarówno za wspaniałą reżyserię, jak i za silne aktorstwo, zwłaszcza rola Toma Cruise’a i Kena Watanabe. Obraz porusza również kwestie związane z wielokulturowością, szacunkiem dla innych kultur oraz poszukiwaniem swojego miejsca w świecie.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Zobacz więcej filmów z Tomem Cruisem

Related Posts