Bogowie [2014] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Bogowie – Opis filmu:

„Bogowie” to film oparty na prawdziwej historii życia profesora Zbigniewa Religi, wybitnego polskiego kardiochirurga, który dokonał przełomu w historii medycyny, przeprowadzając pierwszą w Polsce i jedną z pierwszych na świecie, udaną transplantację serca.

Historia rozpoczyna się, gdy młody Zbigniew Religa (grany przez Tomasza Kot) zaczyna pracę w klinice kardiochirurgii. Mimo braku dostępnych środków i przestarzałego sprzętu, Religa marzy o przeprowadzeniu operacji, której nikt wcześniej w Polsce nie podjął się przeprowadzić. Pomimo wielu przeciwności losu, w tym braku wsparcia ze strony kolegów i władz, Religa prowadzi swoje badania i prace nad transplantacją serca.

Film ukazuje nie tylko heroiczną stronę profesora Religi jako chirurga, ale także jego prywatne wybory, relacje z rodziną i walkę z własnymi ograniczeniami. „Bogowie” to opowieść o niezłomnej woli człowieka, który nie tylko zmienił losy polskiej medycyny, ale także stał się symbolem determinacji i poświęcenia.

„Bogowie” zdobyły uznanie zarówno za świetne aktorstwo, zwłaszcza rozbudowaną kreację Tomasza Kota, jak i za przedstawienie ważnego momentu w historii polskiej medycyny. Film zdobył liczne nagrody, w tym Polską Nagrodę Filmową Orły w kategorii „Najlepszy Film”.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts