Django [2012] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Django – Opis filmu:

„Django Unchained” to western, który eksploruje tematy niewolnictwa i zemsty w kontekście Ameryki przedwojennej. Historia skupia się na Django, byłym niewolniku (w tej roli Jamie Foxx), który nawiązuje współpracę z niemieckim łowcą nagród o nazwisku Dr. King Schultz (grany przez Christoph Waltz). Schultz staje się mentorem Django i pomaga mu uwolnić żonę Broomhildę (Kerry Washington) z rąk sadystycznego właściciela niewolników, Calvina Candie (Leonardo DiCaprio).

Film Tarantino wyróżnia się charakterystycznym stylem reżyserskim, w tym nietypowym stosowaniem przemocy, błyskotliwym dialogiem i eksperymentalnym podejściem do struktury narracyjnej. „Django Unchained” jest także wzbogacony o humor, choć równocześnie porusza trudne tematy społeczne.

Film zdobył uznanie krytyków i zdobył kilka prestiżowych nagród, w tym dwie Oscary: dla najlepszego aktora drugoplanowego (Christoph Waltz) i dla najlepszego scenariusza oryginalnego (Quentin Tarantino).

„Django Unchained” jest jednym z filmów, które zwracają uwagę na historię niewolnictwa w Ameryce, podając ją w niekonwencjonalny sposób, z charakterystycznym dla Tarantino zacięciem na odwracanie konwencji gatunku.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts