Siedem [1995] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Siedem – Opis filmu:

„Siedem” (ang. „Se7en”) to thriller kryminalny w reżyserii Davida Finchera z 1995 roku.

„Siedem” to mroczny i niepokojący film, który ukazuje losy dwóch detektywów, Dana Millsa (gra go Brad Pitt) i Williama Somerset’a (Morgan Freeman), ścigających seryjnego mordercę, który inspiruje się siedmioma grzechami głównymi.

Akcja filmu toczy się w tłustym mieście, gdzie deszcz pada nieustannie, a atmosfera jest przesiąknięta ponurą melancholią. Mills i Somerset muszą rozwiązać serię okrutnych morderstw, związanych z grzechami, które ofiary popełniły.

W miarę jak dochodzą do coraz bardziej przerażających odkryć, obaj detektywi zmagają się nie tylko z okrucieństwem zbrodni, ale także z własnymi przemyśleniami na temat ludzkiej natury i moralności. Film porusza tematykę zła, grzechu i sprawiedliwości, rzucając widza w głąb ciemnych zakamarków ludzkiej psychiki.

Jednym z najbardziej pamiętnych elementów „Siedem” jest jego zaskakujące zakończenie, które jest jednym z najbardziej nieprzewidywalnych i chłonących emocjonalnie zakończeń w historii kina kryminalnego.

Film zdobył uznanie zarówno za scenariusz Andrew Kevina Walkera, jak i za wyjątkową reżyserię Finchera. „Siedem” to nie tylko thriller, ale również głęboko psychologiczna opowieść, która pozostawia widza z silnym wrażeniem i refleksją.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts