Zjawa [2015] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Zjawa – opis filmu:

Zjawa (2015):

Film opowiada historię Hugh Glassa (Leonardo DiCaprio), trappera i myśliwego, który w 1823 roku brał udział w wyprawie na Dziki Zachód. Podczas jednej z ekspedycji Glass zostaje brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia grizzly’ego i ciężko ranny. Jego towarzysze postanawiają pozostawić go umierającego, zlecając opiekę innemu członowi ekspedycji, Johnowi Fitzgeraldowi (Tom Hardy).

Mimo przeciwności losu, Glass przeżywa i zaczyna niezwykle trudną podróż przez dziką przyrodę, mając jedynie jedno zamiłowanie – zemstę za zdradę. Film ukazuje surowe warunki przyrody, walkę o przetrwanie i wewnętrzny konflikt Glassa.

„Zjawa” zdobyła uznanie za swoją niezwykłą reżyserię, wizualną atrakcyjność, a także za doskonałe aktorstwo, za które Leonardo DiCaprio otrzymał Oscara dla najlepszego aktora po latach nominacji. Tom Hardy, który zagrał Johna Fitzgeralda, również został wysoko oceniony za swoją rolę. Film otrzymał szereg nagród, w tym trzy Oscary, w kategoriach najlepszy reżyser, najlepsze zdjęcia i najlepsze efekty dźwiękowe.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Zobacz także inne firmy z Leonardo Dicaprio

Related Posts