Bez przebaczenia [1992] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Bez przebaczenia – opis filmu:

Akcja filmu toczy się w późnych latach 70. XIX wieku w amerykańskim Dzikim Zachodzie. William Munny (Clint Eastwood) to były rewolwerowiec i zabójca, który po latach życia spokojnego farmera decyduje się na ostatnią próbę zarobienia pieniędzy. Grupa prostaków oferuje mu nagrodę za śmierć mężczyzny, który okaleczył prostytutkę.

Munny decyduje się na to zadanie, choć wie, że jego umiejętności są już rdzewiejące, a przeszłość nie była wolna od krwawych czynów. W drodze do zemsty towarzyszy mu starszy przyjaciel Ned Logan (Morgan Freeman) i młody rewolwerowiec Schofield Kid (Jaimz Woolvett).

„Bez przebaczenia” wyróżnia się od typowych westernów tym, że podważa tradycyjne romantyczne przedstawienie Dzikiego Zachodu. Film ukazuje brutalność życia w tamtym okresie, a postacie nie są jednoznacznie moralne czy amoralne. Clint Eastwood zdobył za tę rolę Oscara dla najlepszego reżysera, a film sam otrzymał również Oscara dla najlepszego filmu. To dzieło zostało uznane za jeden z najwybitniejszych współczesnych westernów.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts