Diuna [2021] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Diuna – opis filmu:

Diuna (2021):

„Diuna” to adaptacja klasycznej powieści science fiction Franka Herberta. Akcja filmu toczy się w odległej przyszłości, na planecie znaniej jako Arrakis, która jest jedynym źródłem substancji zwanej „spice” (korzeń przyprawy), która ma ogromne znaczenie dla podróży kosmicznych, długowieczności i wielu innych aspektów życia.

Główny bohater, Paul Atreides (Timothée Chalamet), staje się dziedzicem rodu Atreidesów, który otrzymuje kontrolę nad Arrakisem. Jednak wraz z nową władzą pojawiają się także intrygi, konflikty polityczne i niebezpieczeństwa ze strony konkurencyjnych rodów.

Film eksploruje nie tylko epickie bitwy i polityczne zawirowania, ale również ducha i przeznaczenie Paula, który odkrywa swoją niezwykłą moc i staje w obliczu wielkiego losu, który zmieni bieg historii.

„Diuna” zdobyła uznanie za swoją wizualną atrakcyjność, potężny zespół aktorski, a także wierność oryginalnej powieści Herberta. Jest to pierwsza część planowanej adaptacji, a film zdobył pochwały za swoją głębię narracyjną i wizualną, przy jednoczesnym budowaniu napięcia przed dalszym rozwojem historii.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts