Ciekawy przypadek Benjamina Buttona [2008] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona – opis filmu:

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” (ang. „The Curious Case of Benjamin Button”) to amerykański film fantasy-dramat z 2008 roku w reżyserii Davida Finchera, oparty na opowiadaniu F. Scotta Fitzgeralda.

Film opowiada historię Benjamina Buttona (grany przez Brada Pitta), chłopca urodzonego w Nowym Orleanie w 1918 roku, który rodzi się ze specyficzną przypadłością polegającą na tym, że starzeje się wstecz. Zamiast normalnie dorastać, Benjamin staje się coraz młodszy w miarę upływu czasu. Jego niezwykłe życie obejmuje różne doświadczenia, podróże i związki, zwłaszcza z Daisy (grana przez Cate Blanchett).

Film ukazuje Benjamin jako obserwatora zmian społecznych, kulturowych i technologicznych, a także jako uczestnika własnego niecodziennego losu. To historia o czasie, miłości i ludzkiej nietypowości, przedstawiona z wrażliwością i pięknem wizualnym.

„Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów, a także zdobył trzynaście nominacji do Oscara, z czego wygrał trzy statuetki.

Trailer:

do obejrzenia na:

Related Posts