Człowiek w ogniu [2004] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Człowiek w ogniu – Opis filmu:

„Man on Fire” (pol. „Człowiek w ogniu”) to thriller akcji z 2004 roku, w reżyserii Tony’ego Scotta, oparty na powieści A.J. Quinella o tym samym tytule. Poniżej znajdziesz krótki opis tego filmu:

Akcja filmu rozgrywa się w Meksyku, gdzie były komandos i ochroniarz, Creasy (grany przez Denzela Washingtona), dostaje pracę jako ochroniarz dla małej dziewczynki o imieniu Pita (grana przez Dakotę Fanning). Choć początkowo relacja między Creasym a Pitą jest chłodna, z czasem między nimi rodzi się więź.

Dramat rozpoczyna się, gdy Pita zostaje porwana. Zrozpaczony Creasy postanawia zrobić wszystko, aby ją odzyskać. Wkracza na ścieżkę zemsty, tropiąc i eliminując przestępców odpowiedzialnych za porwanie.

„Man on Fire” wyróżnia się intensywnym stylem filmowania, głębokimi emocjami oraz surowym i pełnym akcji podejściem. Denzel Washington dostarcza znakomitej roli w postaci zranionego bohatera, który pragnie zemsty za krzywdy wyrządzone ukochanej dziewczynce. Film eksploruje tematy zemsty, odkupienia i siły ludzkiej więzi.

Mimo że „Man on Fire” otrzymał mieszane recenzje krytyków, zwłaszcza za swoje podejście do przemocy, zdobył sobie grupę oddanych fanów, głównie ze względu na intensywną grę aktorską i sugestywną reżyserię.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts