Bonnie i Clyde [1967] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Bonnie i Clyde – opis filmu:


„Bonnie i Clyde” to amerykański film kryminalny z 1967 roku w reżyserii Arthura Penna. Film opowiada historię słynnej pary przestępczej, Bonnie Parker (grana przez Faye Dunaway) i Clyde Barrow (grany przez Warrena Beatty), którzy stali się ikonami przestępczości z okresu Wielkiego Kryzysu w Stanach Zjednoczonych. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu rozpoczyna się w czasach Wielkiego Kryzysu, kiedy to Bonnie, pracująca jako kelnerka, spotyka Clyde’ a, uciekiniera z więzienia i młodego przestępcę. Para szybko łączy siły i zaczyna przemierzać Amerykę w czasach Wielkiego Kryzysu, dokonując serii napadów na banki i sklepy. W miarę jak ich przestępcza działalność staje się bardziej zuchwała, stają się obiektami fascynacji i uwielbienia społeczeństwa, mimo że są poszukiwani przez policję.

Film przedstawia relację między Bonnie i Clyde’em, ukazując zarówno ich romans, jak i destrukcyjny wpływ życia przestępczego na ich losy. „Bonnie i Clyde” został uznany za przełomowy film w historii kina, ze względu na swoją odważną narrację, styl i sposób ukazania przemocy. To dzieło wpłynęło na późniejsze produkcje filmowe, a także stało się kultowym przedstawieniem legendy tej słynnej przestępczej pary.

Zwiastun filmu:

Do obejrzenia na:

Related Posts