Parasite [2019] – Opis filmu:

0 Comments

Parasite [2019] opis filmu:

Parasite (2019):

„Parasite” to czarna komedia-thriller, która opowiada historię dwóch rodzin o odmiennym statusie społecznym. Kimowie, biedna rodzina, żyjąca w przygnębiającej rzeczywistości podziemnego mieszkania, postanawiają zrobić wszystko, aby poprawić swoje warunki życiowe. Szansa pojawia się, gdy syn Kimów, Ki-woo, dostaje pracę nauczyciela prywatnego w zamożnej rodzinie Parków.

Ki-woo wprowadza kolejnych członków swojej rodziny do usług rodziny Parków, fałszując swoje referencje. Stopniowo, każdy z nich zaczyna pracować dla Parków. Rodzina Kimów rozpoczyna zaskakująco sprytne i niebezpieczne manewry, aby zdobyć kontrolę nad życiem rodziny Parków, stopniowo wpływając na ich życie i zacierając granice między nimi.

„Parasite” błyszczy dzięki zręcznej kombinacji różnych tonów, od komedii przez dramat do thrilleru. Film porusza tematy społeczne, nierówności klasowe i ludzkie ambicje, jednocześnie zaskakując widza nieprzewidywalnymi zwrotami akcji. Doskonała reżyseria, scenariusz i świetna obsada sprawiły, że „Parasite” stał się jednym z najważniejszych i najbardziej docenianych filmów kina światowego w 2019 roku.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts