American Beauty [1999] – Gdzie obejrzec?

0 Comments

American Beauty – opis filmu:

„American Beauty” to film dramatyczny z 1999 roku, wyreżyserowany przez Sama Mendesa, a napisany przez Alana Balla. Film zdobył wiele nagród, w tym pięć Oscarów, w tym dla najlepszego filmu i najlepszego reżysera.

Głównym bohaterem jest Lester Burnham, gra go Kevin Spacey. Lester to człowiek w średnim wieku, który przeżywa kryzys średniego wieku i staje się zdesperowany, by odnaleźć sens życia. Jego małżeństwo z Carolyn (grana przez Annette Bening) jest w rozkładzie, a jego córka Jane (grana przez Thora Birch) zdaje się go lekceważyć.

Akcja filmu koncentruje się na tym, jak Lester zaczyna odnajdywać swoją wolność i autentyczność w nietypowy sposób po tym, jak zakochuje się w przyjaciółce swojej córki, Angela (grana przez Mena Suvari). W miarę jak historia rozwija się, ukazuje różne aspekty życia amerykańskiej klasy średniej, ukazując hipokryzję, napięcia rodzinne, społeczne konwencje i poszukiwanie prawdziwego szczęścia.

„American Beauty” jest znany nie tylko z głębokiej analizy ludzkich relacji i psychologii postaci, ale także z wspaniałego zdjęcia, muzyki i mocnego przekazu społecznego. Film zaskakuje widza swoim czarnym humorem, surrealistycznymi elementami i głębokimi spostrzeżeniami na temat amerykańskiego społeczeństwa.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts