Mały Książę [2015] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Mały książę – opis filmu:

„Mały Książę” to francusko-kanadyjski film animowany z 2015 roku, oparty na klasycznej powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego o tym samym tytule. Reżyserem filmu jest Mark Osborne.

Fabuła filmu łączy dwie historie. Pierwsza koncentruje się na życiu małej dziewczynki (granej przez Mackenzie Foy), która jest silnie skoncentrowana na nauce i planach przyszłości, aż do momentu, gdy poznaje ekscentrycznego starszego sąsiada, byłego pilota (grane przez Jeffa Bridgesa). On opowiada jej historię spotkania z Małym Księciem na jednej z planet.

Druga historia to adaptacja samej powieści „Mały Książę”. Opowiada o pilotowi rozbitemu w Saharze, który napotyka małego księcia pochodzącego z asteroidy B-612. Książę opowiada swoją historię, podróżującą między planetami i spotykającą różnorodne postaci, co ukazuje głębsze przesłanie o wartościach życiowych, miłości i ludzkiej naturze.

Film łączy w sobie elementy animacji komputerowej z animacją poklatkową, co nadaje mu unikalny i niezwykły styl wizualny. „Mały Książę” zdobył uznanie za swoją piękną animację, poruszającą fabułę i wierność oryginalnej powieści. Jest to film skierowany zarówno do dzieci, jak i dorosłych, oferujący głębokie przemyślenia na temat życia i wartości, a jednocześnie zachowujący delikatność i urok oryginalnej opowieści.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts