V jak Vendetta [2005] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

V jak Vendetta – opis filmu:


„V for Vendetta” to brytyjsko-amerykański film science fiction z 2005 roku, oparty na komiksie o tej samej nazwie autorstwa Alana Moore’a i Davida Lloyda. Reżyserią filmu zajmował się James McTeigue. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w dystopijnym społeczeństwie Wielkiej Brytanii, gdzie rząd totalitarny sprawuje władzę nad obywatelami. W wyniku epidemii i wojen światowych, kraj popada w chaos i zostaje opanowany przez reżim, który stosuje represyjne metody kontroli społecznej. Bohaterem filmu jest postać znana jako V (grany przez Hugha Weavinga), który nosi maskę stylizowaną na twarz Guya Fawkesa, historycznej postaci związanej z spiskiem przeciwko parlamentowi w 1605 roku.

V, będąc bojownikiem o wolność, postanawia obalić reżim i przywrócić demokrację. Współpracuje z Evey Hammond (grana przez Natalie Portman), młodą kobietą, którą uwikłuje w swoje działania. V zaczyna realizować swoje plany, dokonując serii spektakularnych zamachów i działając pod hasłem „B, jak Vendetta”.

„V for Vendetta” to film pełen politycznych przesłań, filozoficznych refleksji i spektakularnych scen akcji. Porusza kwestie wolności jednostki, korupcji władzy i konieczności oporu w obliczu represji. Film zyskał popularność zarówno wśród fanów komiksu, jak i szerszej publiczności.

Zwiastun filmu:

Do obejrzenia na:

Related Posts