Toy Story [1995] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Toy story [1995] – opis filmu:


„Toy Story” to amerykański film animowany z 1995 roku, wyprodukowany przez Pixar Animation Studios i wydany przez Walt Disney Pictures. Jest to pierwszy pełnometrażowy film animowany stworzony przy użyciu techniki animacji komputerowej. Reżyserią filmu zajmowali się John Lasseter i Andrew Stanton. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu toczy się w świecie zabawek i skupia się na przygodach dwóch głównych bohaterów – Chudego (grany przez Tima Allena), latającego astronauty z plastikowych klocków, i Buzz Lightyeara (grany przez Toma Hanksa), nowoczesnej, zaawansowanej zabawki kosmicznego ranger’a. Chudy jest zaniepokojony, gdy na rynek wchodzi nowa, bardziej zaawansowana zabawka, Buzz, która zdobywa serca wszystkich dzieci.

Zabawki, aby przetrwać w świecie dzieci, muszą zachować pozory martwoty, gdy są w ich obecności. Jednak kiedy Chudy i Buzz znajdują się poza zasięgiem wzroku dzieci, ich rywalizacja przeradza się w przygodę odkrywania wartości przyjaźni i współpracy. Wspólnie muszą pokonać różnice i stawić czoło wyzwaniom, aby powrócić do domu chłopca, Andy’ego.

„Toy Story” zdobył ogromne uznanie zarówno od krytyków, jak i publiczności, ustanawiając standardy dla animacji komputerowej. Film jest uznawany za klasyk gatunku i jest jednym z najbardziej kultowych dzieł w historii filmów animowanych.

Zwiastun filmu:

Do obejrzenia na:

Related Posts