Łowca Androidów [1982] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Łowca Androidów – opis filmu:


„Łowca androidów” (ang. „Blade Runner”) to klasyczny film science fiction z 1982 roku, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości, w dystopijnym Los Angeles roku 2019. Główny bohater, Rick Deckard (grany przez Harrisona Forda), jest łowcą androidów, sztucznych istot stworzonych do pełnienia różnych funkcji w społeczeństwie. Gdy pewna grupa androidów ucieka i schroniła się w mieście, Deckard zostaje zatrudniony, aby ich schwytać.

Jednak w miarę jak Deckard ściga androidy, zaczyna się zastanawiać nad naturą ludzką, sztuczną inteligencją i moralnością. Film porusza głębokie filozoficzne pytania dotyczące tożsamości, empatii i etyki w kontekście rozwijającej się technologii.

„Łowca androidów” wyróżnia się swoim unikalnym stylem wizualnym, atmosferą noir oraz głębokimi refleksjami nad istotą człowieczeństwa. Pomimo początkowego niepowodzenia komercyjnego, film zyskał później status kultowego dzieła science fiction i stał się ważnym punktem odniesienia dla tego gatunku.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts