Poszukiwacze zaginionej Arki [1981] – Gdzie Obejrzeć?

0 Comments

Poszukiwacze zaginionej arki – Opis filmu:

„Poszukiwacze zaginionej Arki” (ang. „Raiders of the Lost Ark”) to amerykański film przygodowy z 1981 roku, stworzony przez George’a Lucasa i wyreżyserowany przez Stevena Spielberga.

Akcja filmu toczy się w roku 1936, a głównym bohaterem jest archeolog i poszukiwacz przygód, Indiana Jones, znany również jako Dr. Henry Jones Jr. (grany przez Harrisona Forda). Jones zostaje zwerbowany przez rząd amerykański, aby odnaleźć zaginioną Arkę Przymierza, która jest podobno źródłem nadprzyrodzonych mocy.

W trakcie poszukiwań Indy spotyka różne postacie, w tym Marion Ravenwood (grana przez Karen Allen), jego byłą miłość, oraz antagonistę, nazistowskiego archeologa Belloqa (grany przez Paula Freemana). Akcja filmu obejmuje egzotyczne lokalizacje, pulpowe przygody, tajemnice i zmagania z siłami zła.

„Poszukiwacze zaginionej Arki” został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez krytyków, jak i widzów, zdobywając nagrody i uznanie za innowacyjne podejście do gatunku filmów przygodowych. To pierwszy film z serii przygód Indiany Jonesa, która stała się klasyczną i uwielbianą przez fanów sagą.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts