McFarland [2015] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

McFarland – opis filmu:

„McFarland, USA” to amerykański film sportowy z 2015 roku, oparty na prawdziwej historii. Film został wyreżyserowany przez Niki Caro, a w roli głównej występuje Kevin Costner. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Jim White (Kevin Costner), nauczyciel i trener sportowy, trafia do małego miasteczka McFarland w Kalifornii. Miasto to zamieszkuje społeczność latynoska, większość z nich pracuje na lokalnych plantacjach owoców. White zauważa potencjał w kilku uczniach, którzy wykazują talent biegowy. Pomimo wielu trudności, w tym barier kulturowych i społecznych, postanawia stworzyć drużynę biegową.

Pod jego przewodnictwem drużyna McFarland High School zaczyna osiągać sukcesy na lokalnych, a następnie regionalnych i krajowych zawodach biegowych. Film ukazuje nie tylko ich sportowe osiągnięcia, ale również wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć uczniowie i ich nauczyciel, starając się przekroczyć granice społeczne i osiągnąć sukces w dziedzinie, która dla nich wydawała się niemożliwa.

„McFarland, USA” opowiada inspirującą historię o determinacji, współpracy i pokonywaniu przeciwności, a także podkreśla znaczenie sportu jako środka do przekraczania barier społecznych.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts