Lśnienie [1980] – Gdzie Obejrzeć?

0 Comments

Lśnienie – opis filmu:

„Lśnienie” (ang. „The Shining”) to film grozy z 1980 roku w reżyserii Stanleya Kubricka, oparty na powieści Stephena Kinga o tym samym tytule.

Jack Torrance (grany przez Jacka Nicholsona) dostaje pracę opiekuna w opuszczonym hotelu Overlook w górach Kolorado. Razem z nim w hotelu zamieszkuje jego żona Wendy (grana przez Shelley Duvall) i syn Danny (grany przez Danny’ego Lloyda). Danny posiada zdolność telepatycznego postrzegania rzeczy, zwanej „lśnieniem”.

W miarę jak zima się zbliża, hotel zostaje odcięty od świata z powodu zatkanego przejazdu śnieżnego. Wraz z izolacją zaczynają się ukazywać niepokojące zjawiska paranormalne, a Jack stopniowo traci zdolność rozróżniania rzeczywistości od swojego szaleństwa.

„Lśnienie” jest znane z atmosfery niepokoju, wyjątkowej reżyserii Kubricka, a także ikonicznej roli Jacka Nicholsona, który wcielił się w postać opętanego mężczyzny. Film stał się jednym z najważniejszych dzieł w historii kina grozy i jest nadal analizowany i dyskutowany przez miłośników filmu.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts