Jestem Legendą [2007] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Jestem Legendą – opis filmu:


„Jestem legendą” („I Am Legend”) to amerykański film science fiction z 2007 roku, oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa Richarda Mathesona. Film został wyreżyserowany przez Francisa Lawrence’a, a w głównej roli występuje Will Smith. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu toczy się w postapokaliptycznym Nowym Jorku, gdzie większość ludności została przekształcona w groźne, mordercze istoty na skutek globalnej pandemii. Will Smith wciela się w postać doktora Roberta Neville, który jest jednym z niewielu ocalałych. Jest on naukowcem poszukującym lekarstwa na tajemniczą chorobę, która spowodowała chaos i zniszczenie.

Neville jest samotnikiem, ale nie tylko musi radzić sobie z brakiem ludzkiego towarzystwa – w nocy zmieniające się stworzenia stają się groźniejsze, co zmusza go do codziennych walk o przetrwanie. Jednocześnie prowadzi eksperymenty naukowe w nadziei znalezienia lekarstwa na plagę, która zamieniła resztę ludzkości w bestie.

„Jestem legendą” porusza tematy samotności, strachu przed nieznanym, a także moralnych dylematów związanych z ostatecznym wyborem między przetrwaniem jednostki a ratowaniem całej ludzkości. Film wzbudził uwagę widzów zarówno ze względu na świetną grę aktorską Willa Smitha, jak i na napięcie oraz atmosferę grozy w postapokaliptycznym świecie.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts