Deszczowa piosenka [1952] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Deszczowa piosenka – Opis filmu:

„Deszczowa piosenka” osadzona jest w Hollywood lat 20. XX wieku, w erze przejścia od kina niemego do dźwiękowego. Głównymi bohaterami są trzej artyści: Don Lockwood (Gene Kelly), Lina Lamont (Jean Hagen) i Kathy Selden (Debbie Reynolds).

Don Lockwood, gwiazda kina niemego, musi przystosować się do nowej rzeczywistości, kiedy pojawia się dźwięk w filmach. Problem polega na tym, że Lina Lamont, jego partnerka ekranowa, ma straszny głos. Kathy Selden, młoda i utalentowana piosenkarka, pojawia się jako nadzieja dla Lockwooda.

Film jest pełen energetycznych i klasycznych musicalowych numerów, z ikoniczną sceną, w której Gene Kelly tańczy w deszczu podczas wykonywania tytułowej piosenki „Singin’ in the Rain”. To arcydzieło kina musicalowego znane jest nie tylko ze wspaniałej choreografii, ale także z lekkiego humoru, uroku i nostalgii za złotym wiekiem Hollywood.

„Deszczowa piosenka” zdobyła uznanie zarówno od krytyków, jak i publiczności, a jej wpływ na kulturę masową i świat filmowy jest trwały.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts