Deadpool [2016] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Deadpool – opis filmu:

„Deadpool” to amerykański film superbohaterski z 2016 roku, oparty na postaciach komiksowych o tym samym tytule z wydawnictwa Marvel Comics. Reżyserem filmu jest Tim Miller, a główną rolę Wade’a Wilsona/Deadpoola zagrał Ryan Reynolds. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Wade Wilson, były żołnierz sił specjalnych, prowadzi luźne życie jako najemnik. Jego świat zmienia się radykalnie, gdy dowiaduje się, że jest śmiertelnie chory na raka. Wade decyduje się poddać eksperymentalnej procedurze, obiecującej uzdrowienie. Pod wpływem eksperymentu nabiera nieśmiertelności, ale jednocześnie doznaje licznych fizycznych zmian wyglądu.

W wyniku tej metamorfozy, Wade przybiera alter ego znane jako Deadpool. Postanawia wykorzystać swoje nowe umiejętności, by zemścić się na tych, którzy doprowadzili go do tego stanu. W trakcie swojej misji, Deadpool przerywa nie tylko złoczyńców, ale także interweniuje w życiu swojej ukochanej, Vanessy Carlysle (granej przez Morenę Baccarin).

„Deadpool” wyróżnia się wśród innych filmów o superbohaterach ze względu na swoje czarne poczucie humoru, łamanie czwartej ściany (gdy bohater bezpośrednio zwraca się do widza) oraz niekonwencjonalne podejście do gatunku. Film zdobył uznanie za odważną narrację, dynamiczne sceny akcji i charakterystyczny styl Deadpoola.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts