Fargo [1996] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Fargo – opis filmu:

„Fargo” to czarna komedia kryminalna z 1996 roku, napisana i wyreżyserowana przez braci Coen – Joela i Ethana. Film zdobył uznanie krytyków i kilka nagród, w tym Oscara za najlepszą aktorkę pierwszoplanową dla Frances McDormand, która zagrała główną rolę.

Akcja filmu rozgrywa się w Minnesocie i skupia się na postaciach Jerry’ego Lundegaarda (grany przez William H. Macy) i Marge Gunderson (grana przez Frances McDormand). Jerry, który pracuje jako sprzedawca samochodów, zleca dwóm przestępcom, Carlowi Showalterowi (grany przez Steve’a Buscemiego) i Gaearowi Grimsrudowi (grany przez Petera Stormare), porwanie swojej własnej żony. Jego celem jest uzyskanie okupu od teścia, mającego pokryć długi i zabezpieczyć jego pozycję finansową.

Jednak plan Jerry’ego szybko zaczyna się sypać, gdy dochodzi do serii nieszczęśliwych zdarzeń, a sprawa trafia w ręce cierpliwej i błyskotliwej szeryf Marge Gunderson. Marge prowadzi dochodzenie, odkrywając coraz więcej dziwacznych elementów zbrodni, co prowadzi do zabawnej i jednocześnie makabrycznej sytuacji.

„Fargo” wyróżnia się specyficznym stylem reżyserii braci Coen, który łączy czarny humor z brutalnością rzeczywistości. Film jest znany także ze swojej charakterystycznej scenerii, przedstawiającej zimowy krajobraz Minnesoty. Mimo swojego kryminalnego tła, „Fargo” jest również subtelny w ukazaniu ludzkiej natury i absurdów codziennego życia.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts