Chłopcy z ferajny [1990] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Chłopcy z ferajny – Opis filmu:

„Chłopcy z ferajny” (ang. „Goodfellas”) to klasyczny film kryminalny w reżyserii Martina Scorsese z 1990 roku, oparty na książce „Wiseguy” autorstwa Nicholasa Pileggi.

Film opowiada historię Henry’ego Hilla (gra go Ray Liotta), chłopca z Brooklynu, który w młodym wieku wpada w świat przestępczy. Razem z dwoma przyjaciółmi, Jimmym Conwayem (Robert De Niro) i Tommym DeVito (Joe Pesci), Henry wkrocza na drogę przestępstwa, stając się członkiem mafii.

„Chłopcy z ferajny” to wstrząsający obraz życia przestępczego od środka. Film ukazuje narastające bogactwo, władzę i szacunek Henry’ego w kręgach mafijnych, ale także ciemne strony tego życia, takie jak przemoc, zdrady i konsekwencje złych decyzji.

Joe Pesci zdobył Oscara za swoją rolę jako Tommy DeVito, a Scorsese zyskał uznanie za znakomitą reżyserię. Film cechuje się dynamiczną narracją, doskonałymi dialogami oraz wyjątkową ścieżką dźwiękową, w tym kultowym użyciem utworu „Layla” Erica Claptona.

„Chłopcy z ferajny” to nie tylko film kryminalny, ale również psychologiczny portret człowieka, który wplątuje się w przestępczy świat i musi stawić czoła konsekwencjom swoich wyborów. To jedno z najważniejszych dzieł w karierze Scorsese i klasyka kina gangsterskiego.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Zobacz także:

Related Posts