Szklana pułapka [1988] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Szklana pułapka – opis filmu:


„Szklana pułapka” (ang. „Die Hard”) to amerykański film akcji z 1988 roku, wyreżyserowany przez Johna McTiernana. Film stał się klasycznym przykładem gatunku „filmu o pojedynczym bohaterze przeciwko grupie terrorystów” i zyskał wielu fanów. Poniżej znajdziesz krótki opis fabuły:

Akcja filmu rozgrywa się podczas świąt Bożego Narodzenia. Nowojorski policjant John McClane (grany przez Bruce’a Willisa) przyjeżdża do Los Angeles, aby spędzić czas z rodziną swojej żony. Jednakże, plany ulegają zmianie, gdy budynek, w którym odbywa się przyjęcie świąteczne, zostaje opanowany przez grupę terrorystyczną pod przywództwem Hansa Grubera (grany przez Alana Rickmana).

McClane staje się jedyną przeszkodą między terrorystami a realizacją ich planu. Zmuszony do działania na własną rękę, zaczyna skuteczną walkę z przestępcami, wykorzystując swoje umiejętności i spryt. Akcja filmu skupia się na zmaganiach McClane’a, który stara się ocalić zakładników i pokrzyżować plany Grubera.

„Szklana pułapka” wyróżnia się dynamiczną akcją, napięciem, a także charakterystycznym poczuciem humoru. Film zdobył uznanie zarówno jako solidny film akcji, jak i jako kultowy przedstawiciel swojego gatunku.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts