Ostatnia rodzina [2016] – Gdzie obejrzeć?

0 Comments

Ostatnia rodzina – opis filmu:

Ostatnia rodzina (2016):

Film „Ostatnia rodzina” to opowieść o życiu i twórczości Zdzisława Beksińskiego (Andrzej Seweryn), jednego z najwybitniejszych polskich artystów współczesnych, oraz jego złożonych relacjach z rodziną. Fabuła koncentruje się głównie na trójkącie rodzinnym, w którym poza Beksińskim znajdują się jego żona Zofia (Aleksandra Konieczna) i syn Tomasz (Dawid Ogrodnik).

Zdzisław Beksiński był malarzem i rzeźbiarzem, a także fotografem, znanym ze swojego wyjątkowego stylu artystycznego, łączącego elementy surrealizmu i realizmu. Film ukazuje jego twórczość, jednocześnie skupiając się na trudnościach i konfliktach w rodzinie, wynikających z różnic w osobowościach i podejściu do życia.

„Ostatnia rodzina” została doceniona zarówno przez krytyków, jak i publiczność za silne aktorstwo, wierną rekonstrukcję epoki oraz subtelne ukazanie złożonych relacji w rodzinie Beksińskich. Film zdobył wiele nagród, w tym Polską Nagrodę Filmową Orła w kilku kategoriach, w tym dla najlepszego reżysera i najlepszego aktora pierwszoplanowego.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts