Czarnobyl – Serial [2019] – Gdzie Obejrzeć?

0 Comments

Czarnobyl – opis serialu:

„Czarnobyl” to miniserial telewizyjny wyprodukowany przez HBO, który miał swoją premierę w maju 2019 roku.

„Chernobyl” to dramat oparty na prawdziwych wydarzeniach związanych z katastrofą elektrowni jądrowej w Czarnobylu, która miała miejsce w kwietniu 1986 roku w Związku Radzieckim (obecnie Ukraina). Serial skupia się na dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas eksplozji reaktora nr 4 elektrowni jądrowej w Czarnobylu oraz na jej skutkach.

Główne postaci serialu to naukowiec Valery Legasov (grany przez Jareda Harrisa), który jest jednym z głównych specjalistów ds. energii jądrowej w ZSRR, Boris Shcherbina (grany przez Stellana Skarsgårda), zastępca premiera ZSRR, i kobieta wchodząca w obszar dotknięty katastrofą, Jadwiga Ignatenko (grana przez Jessie Buckley).

„Chernobyl” jest chwalony za swoją autentyczność, rekonstrukcję historycznych wydarzeń oraz za to, jak ukazuje ludzkie aspekty tragedii, zarówno wśród osób podejmujących decyzje na najwyższych szczeblach, jak i tych, którzy brali bezpośrednią udział w usuwaniu skutków katastrofy. Serial zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów, stając się jednym z najbardziej cenionych produkcji telewizyjnych.

Trailer:

Do obejrzenia na:

Related Posts